Anlaşmalı Boşanma Protokolü (8 Madde)

anlaşmalı boşanma protokolü

Anlaşmalı Boşanma Protokolü

 

 

TARAFLAR:

 

1-) ……………………………………..(Tc Kimlik No: ………………………………….)

Adres:

 

 

2-) …………………………………….(Tc Kimlik No:……………………………………..)

 

Adres:

 

 

Yukarıda isimleri yazılı bulunan eşler/taraflar  , hiçbir baskı altında kalmadan tamamen kendi hür iradeleri ile anlaşmalı boşanmaya karar vererek, boşanmanın mali sonuçlarını ve müşterek çocukların durumlarını düzenleyen işbu protokolü ………………………tarihinde imzalayarak mahkemeye sunmuşlardır.

 

PROTOKOL MADDELERİ:

 

Boşanma

 

1-) Yukarıda kimlik bilgileri yazılı olan taraflar/eşler  boşanma isteğinde bulunmuş ve aşağıdaki hususlarda anlaşarak boşanmayı kabul etmiştirler. Tarafların ………………….ve …………….. isimli müşterek çocuğu vardır.

 

Müşterek Konutun Kullanım Hakkı

 

2-) Halen …………………………………………………………..adresinde bulunan ve boşanmadan önce son olarak birlikte oturulan konutta, eşlerden …………………………….ve müşterek çocuklar ikamet etmeye devam edecektir. Burada bulunan ev eşyalarının tamamı, ikamet etmeye devam eden eşte kalacaktır. Annenin, çocuklar 18 yaşlarına gelmeden önce yeniden evlilik yapması halinde çocuklardan ………………………………’ın ikamet yeri babasının yanı olacaktır.

 

Şahsi Eşyaların Durumu

 

 

3-) Eşlerden ………………………………… ortak oturulan konuttan sadece şahsi eşyalarını alacaktır. Eş, evden ayrılma sürecinde evde bulunan kişisel ortak eşyalardan ise karşılıklı rıza ile dilediğini alabilir. Yeni evini düzerken de alınan eşyalar ortak bütçeden karşılanacaktır.

 

Velayet ve Kişisel İlişki Kurulması Durumu

 

 

4-) Müşterek çocuklar……………..ve ………………’in velayeti, ortak velayet şeklinde olacaktır,(veya velayet annede kalacaktır) Taraflar, velayet haklarının kapsamına giren hak, yetki ve yükümlülüklerde müştereken karar alacak ve sorumluluklarını yerine getireceklerdir (veya tüm hak ve yetki annede olacaktır)

 

5-) Müşterek çocukların boşanma kararının kesinleşmesini izleyen  ay başından geçerli olmak üzere, her hafta sonu cumartesi 08.00 -Pazar 08.00 arası  24 saat olarak baba……………………. çocukları ile kişisel ilişki kurabilecek ve dilediği yerde çocuklar kalabilecektir .Yine okul ara tatillerinde 3’er gün ; dini bayramlardan ramazan bayramı boyunca ve yaz tatili olarak da dilediği 14 gün boyunca çocuklar babalarında kalabilecektir.

 

Belirlenen günlerin dışındaki görüşme taleplerinin, diğer eşe en az bir gün önceden telefonla haber verilmesi gerekmektedir..

 

Mal Paylaşımı

 

 

6-) Boşanma neticesinde, ………………………….. adına kayıtlı bulunan bulunan 2015 model ……………………………plakalı araç yine bu eş adına kalmaya devam edecektir. Diğer eş  ……………………..adına kayıtlı olan ve tapunun……………………………………………. Kaydında bulunan daire ise yine bu eş adına kayıtlı olarak kalacak ve tarafların birbirlerinden söz konusu mallara dair bir talebi bulunmayacaktır.Tarafların ortak hesaplarında  bulunan………………………………………. TL ise taraflar arasında eşit pay edilecektir.

 

Nafaka Ve Tazminat

.

 

7-) Baba………………………………….., müşterek çocukların tüm okul masraflarını karşılayacak ve ayrıca çocuklar için aylık 1000 TL nafakayı diğer eşe ödeyecektir. Başkaca bir nafaka ödemesi yapılmayacaktır, bu anlamda tarafların birbirlerinden kendileri için tedbir ve yoksulluk nafakası talepleri bulunmamaktadır. Öte yandan tarafların birbirlerinden maddi manevi tazminat talepleri de yoktur.

 

8 -) İşbu boşanma protokolü, 3 suret olmak üzere, ………………………… tarihinde düzenlenerek, taraflarca imza altına alınmıştır.

 

 

   1.TARAF                                                                                            2.TARAF

        …………………………………                                      ………………………………

ACİL AVUKAT İHTİYACINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN! +90 212 219 75 72

Boran&Üner Hukuk Bürosu, İstanbul Avukat, ve İstanbul Boşanma Avukatı arayanların ilk tercihi olup, hukukun tüm dallarında sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Eğer sizinde hukuki danışmanlığa ihtiyacınız varsa, hukuk büromuzla hemen iletişime geçebilir ve yol haritanızı netleştirme konusunda destek alabilirsiniz. İstanbul’da bulunan hukuk büromuzda müvekillerimize hizmet vermekteyiz.

Menü