Avukat Orhan Boran Kimdir?

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2002 yılında mezun olan Avukat Orhan Boran, kurucu ortağı olduğu Boran & Üner Hukuk ve Danışmanlık Bürosu’nda hukukun çeşitli dallarında faaliyet göstermektedir. Çalışma hayatına atıldığı günden beri icra ettiği işi kurumsallaştırma ihtiyacı hisseden Avukat Orhan Boran, avukatlık mesleğinin itibarını korumayı ve hukukun üstünlüğünün bilincinde avukatları bu mesleğe kazandırmayı kendisine ilke edinmiştir.

Mesleğine adım attığı günden itibaren çeşitli STK’larda aktif olarak çalışan Avukat Orhan Boran, halen çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üyedir.

Şimdiye kadar birçok gayrimenkul mağdurunun avukatlığını üstlenmiş olup mağdurların haklarını savunmak için giriştiği dernekleşme faaliyetlerinde de aktif rol üstlenmiştir.

Hukukun farklı alanlarında kurumsal ve bireysel müvekkillerine hukuk danışmanlığı sağlayan ve büyük şirketlerin de hukuki süreçlerini yürüten tecrübeli avukat, dünyaca ünlü gazete ve dergilere verdiği demeçlerle de tanınmaktadır.

Arabulucu Avukat Penbe Üner Keskin Kimdir?

Avukat Penbe Üner Keskin , 1981 yılında Elazığ İli’nde doğdu.1999-2003 yılları arasında üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamladıktan sonra , avukatlık ruhsatını alarak 2005 yılında serbest avukat olarak çalışmaya başladı. Halen İstanbul Barosu avukatı olarak , ŞİŞLİ ‘deki kurucularından olduğu BORAN & ÜNER HUKUK VE DANIŞMANLIK ofisinde faaliyetine devam etmekte olup, avukatlık mesleğinde 2005 yılından beri aktik olarak çalışmakta olup yılların deneyimine sahip bir avukattır.

Meslek deneyimi boyunca özellikle gayrimenkul hukuku, boşanma hukuku ve iş hukuku alanlarında çalışmış olup , bu konuda uzun süreli bir deneyime sahiptir. Ayrıca RİCOH TURKEY BASKI ÇÖZÜMLERİ LTD.ŞTİ, GÜNEŞ SİGORTA A.Ş , GLOBAL MEDİKAL, DK İNŞAAT , MAYDENİM , YENİ ANADOLU MADENCİLİK, ÖZEL NUR TIP MERKEZİ gibi şirketler geçmiş dönemde ve halen dava ve danışmanlık hizmeti verilen müvekkil şirketlerdir. Müteahhit şirketlerden gayrimenkul satış vaadi sözleşmelerine dayalı olarak ( OSMANLI İNŞAAT , BULUT İNŞAAT , Fİ-YAPI , MAKROM İNŞAAT , UKRA YAPI , VERA GRUP , Dİ –YAPI , EYFEL YAPI, DUMANKAYA İNŞAAT, İNANLAR İNŞAAT, SELİMOĞLU İNŞAAT v.s ) gibi konut satın alıp , mağduriyet yaşayan tüketiciler lehine şirketler aleyhine açılan davaların takibini ve danışmanlığı yapmaktadır.

Mesleki deneyim süreci boyunca , mesleki anlamda kendini geliştirmek adına aşağıdaki seminerlere katılmış , arabuluculuk eğitimi de almıştır.

Katıldığı Mesleki Seminer ve Eğitimler

• “ Resmi Arabuluculuk Belgesi “ 09.05.2017
• “ Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi “ 12.11.2016 -27.11.2016
• “ Aile Hukuku’nda Mal Rejimleri ve Tasfiyesi “ , 07 mayıs 2016
• İcra –İflas Hukuku Meslek İçi Eğitim Katılım Belgesi, 16 Temmuz 2010
• CMK konulu Meslek İçi Eğitim Katılım Belgesi, 04-05 Temmuz 2009
• Yeni Türk Ceza Kanunu konulu seminer, 10 Temmuz 2005
• Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi konulu seminer ,10 Mayıs 2008
• Türkiye Barolar Birliği tarafından düzenlenen Meslek İçi Eğitim Projesi Semineri (Hukuk Eğitimi Yoluyla
Barolar Arasındaki Sivil Diyaloğun Geliştirilmesi Projesi, 18 Nisan 2009
• İdare Hukuku Semineri, 13 Kasım 2009
• Adli Bilimler Sempozyumu, 19-22 Mayıs 2005

Arabuluculuk Belgesi

Arabuluculuk Yetki Belgesi

Arabuluculuk Uzmanlık Sertifikası

Ticari Arabuluculuk Uzmanlık Sertifikası

Tüketici Hukuku Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi

Sigorta Hukuku Arabuluculuk Uzmanlık Eğitimi