Anlaşmalı Boşanma

anlaşmalı boşanma davası

Anlaşmalı Boşanma Davası

İstanbul ve büyük kentlerde daha çok tercih edilen boşanma türüdür. Bu dava çeşidi ile boşanmak isteyen eşlerin her konuda anlaşmış olmaları esastır. Boşanmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az 1 yıl sürmüş olması ve tarafların nafaka, tazminat, velayet, mal paylaşımı konularında anlaşmış ve bu durumu bir protokole bağlamış olmaları gereklidir. Boşanma davası avukat vekaleti ile açılabilir, duruşma gününde eşlerin de davaya gelmeleriyle dava, bir celsede bitebilmektedir.

Anlaşmalı boşanma, adında da belirtildiği gibi, tarafların birlikte görüşerek, şartlarda anlaşarak evliliğini sona erdirme yoludur. Bu boşanma şekli, çekişmeli boşanmaya göre nasıl bir  avantaj sağlar? Taraflar daha kısa sürede, birbirlerini manen yıpratmadan, mali sonuçlarını da konuşarak boşanma konusundaki hedeflerine ulaşabilirler. Çekişmeli boşanmada ise, tarafları yılları bulan, taleplerini ispat etmekle uğraşacakları bir süreç beklemektedir.

ACİL AVUKAT İHTİYACINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN! +90 212 219 75 72

Boran&Üner Hukuk Bürosu, İstanbul Avukat, ve İstanbul Boşanma Avukatı arayanların ilk tercihi olup, hukukun tüm dallarında sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Eğer sizinde hukuki danışmanlığa ihtiyacınız varsa, hukuk büromuzla hemen iletişime geçebilir ve yol haritanızı netleştirme konusunda destek alabilirsiniz. İstanbul’da bulunan hukuk büromuzda müvekillerimize hizmet vermekteyiz.

Menü