2 Adımda Çekişmeli Boşanma Davası

çekişmeli boşanma davası

2 Adımda Çekişmeli Boşanma Davası Nedir?

Çekişmeli boşanma, tarafların boşanma, evliliğin  mali sonuçları, maddi-manevi tazminat, çocuğun velayeti ve velayet hakkı elinden alınan anne ya da babayla çocuğun hangi tarihlerde görüşeceği konularında anlaşma sağlayamaması, yada aşağıdaki tablolarda yazılı özel ve diğer genel boşanma sebeplerinin varlığı halinde taraflardan birinin başvurusu üzerine başlayan boşanma davasına verilen isimdir.

Boşanma Davası Hangi Koşullarda Açılır?

Anlaşmalı boşanma davası açılamayan ve evliliğin de henüz 1 yılı doldurmadığı durumlarda açılan dava türüdür.  Eşlerin birbirlerinden nafaka, velayet, tazminat vs gibi talepleri olabilmektedir. Boşanma davası avukatı olan eşin mahkemeye gelmesine gerek olmaksızın diğer eşe açabileceği bir dava olup , bu dava türünde yargılama sonunda tarafların mal varlığında olumlu olumsuz etkiler doğmaktadır. En çok şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma davası açılabilmektedir. Çekişmeli boşanma davası İstanbul ve büyük kentlerde yüksek maddi taleplerle açılmakta olup mahkemece tarafların mal sosyo-ekonomik durumları tespit edilerek bu talepler karara bağlanmaktadır.

ACİL AVUKAT İHTİYACINIZ İÇİN BİZE ULAŞIN! +90 212 219 75 72

Boran&Üner Hukuk Bürosu, İstanbul Avukat, ve İstanbul Boşanma Avukatı arayanların ilk tercihi olup, hukukun tüm dallarında sizlere en kaliteli hizmeti sunmaya devam etmekteyiz. Eğer sizinde hukuki danışmanlığa ihtiyacınız varsa, hukuk büromuzla hemen iletişime geçebilir ve yol haritanızı netleştirme konusunda destek alabilirsiniz. İstanbul’da bulunan hukuk büromuzda müvekillerimize hizmet vermekteyiz.

Menü